Urologia – leczenie impotencji u panów

Urologia zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo – płciowego, nie tylko u mężczyzn, ale również u kobiet i dzieci. Jednak urologia, w leczeniu męskich problemów pełni ogromną rolę. Do najbardziej wstydliwych chorób męskich należy impotencja. Dolegliwość tę można jednak z sukcesem leczyć. Urologia Chorzów prowadzi leczenie w nowoczesnej poradni, w przyjaznej i miłej atmosferze. Jeśli masz problem z erekcją lub inne schorzenie urologiczne, wywołujące niepokój i skrępowanie, umów się na wizytę do lekarza w Chorzowie. Tylko podjęcie leczenia, da Ci szansę pozbycia się problemu.

Impotencja – wstydliwy problem urologiczny

Z podanych przez lekarzy danych wynika, że tylko co czwarty mężczyzna z problemem impotencji podejmuje leczenie.

Impotencja wywołuje skrępowanie, dlatego panowie wolą bagatelizować jej istnienie, rezygnując z życia intymnego niż zgłosić się do właściwej poradni urologicznej.

Impotencję można jednak śmiało leczyć, korzystając z opieki urologicznej, lekarza seksuologa, a nawet psychologa.

Pomoc w leczeniu impotencji oferuje Poradnia urologiczna w Chorzowie.

Impotencja – z czego wynika?

Charakterystycznym objawem impotencji jest niemożność osiągnięcia i utrzymania wzwodu.

Lekarze urolodzy rozróżniają impotencję związaną z:

  • zaburzeniami krążeniowymi u panów po zawałach serca, udarach mózgu, ze zmianami miażdżycowymi, nadciśnieniem oraz chorobami układu naczyniowego. W takim przypadku leczenie urologiczne odbywa się w zespół z leczeniem kardiologicznym (Poradnia urologiczna w Chorzowie prowadzi również gabinety kardiologiczne).
  • problemem natury psychicznej – stres, natłok obowiązków, obawy utraty pracy, szybkie tempo życia.
  • przebytymi urazami, chorobami kręgosłupa, zaburzeniami neurologicznymi, cukrzycą (neuropatia), padaczką, stwadnieniem rozsianym.
  • zaburzoną pracą hormonów – blokowanie pełnej sprawności seksualnej, np.  w czasie andropauzy.
  • przebytymi zabiegami urologicznymi np. operacja prostaty.

Leczenie impotencji w poradni urologicznej – na czym polega?

Problemy z erekcją w największej liczbie przypadków są wynikiem niewłaściwego trybu życia. Dość często wystarczy zmiana diety, zrzucenie zbędnych kilogramów i relaks, by problemy ze wzwodem zaczęły ustępować.

Sprawności seksualnej nie sprzyjają nałogi. Na obniżenie potencji wpływ ma alkohol, papierosy, używki. Dodatkowo impotencję mogą wywoływać leki na nadciśnienie, leki przeciwdepresyjne, hormonalne i steroidalne, stosowane w urologii np. przy leczeniu raka prostaty i nietrzymania moczu oraz leki przeciwpadaczkowe.

Częściową impotencję leczyć można naturalnymi preparatami. Sprawność seksualną podnoszą herbatki z żeń-szeniem, pokrzywą, zioło macy, jagoda jałowca brazylijskiego oraz wyciągi z palmy sabałowej i z damiany pustynnej. Do menu warto wprowadzić orzechy i pestki dyni, które mają korzystny wpływ również w przebiegu chorób neurologicznych i kardiologicznych.

Impotencję wynikającą z niewłaściwej budowy członka leczy się operacyjnie. Lekarz może zalecić leczenie farmakologiczne w powiązaniu z terapią psychologiczną i relaksacyjną. W niektóry przypadkach prowadzi się terapię małżeńską. Leczenie w poradni urologicznej może być długotrwałe.

Urologia zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo – płciowego, nie tylko u mężczyzn, ale również u kobiet i dzieci. Jednak urologia, w leczeniu męskich problemów pełni ogromną rolę. Do najbardziej wstydliwych chorób męskich należy impotencja. Dolegliwość tę można jednak z sukcesem leczyć. Urologia Chorzów prowadzi leczenie w nowoczesnej poradni, w przyjaznej i miłej atmosferze. Jeśli…

Urologia zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo – płciowego, nie tylko u mężczyzn, ale również u kobiet i dzieci. Jednak urologia, w leczeniu męskich problemów pełni ogromną rolę. Do najbardziej wstydliwych chorób męskich należy impotencja. Dolegliwość tę można jednak z sukcesem leczyć. Urologia Chorzów prowadzi leczenie w nowoczesnej poradni, w przyjaznej i miłej atmosferze. Jeśli…