Słowo wstępu o śrutowni

  • 198

Zapewne pojęcie śrutownianie jest nikomu z nas zupełnie obce. Niemniej jednak temat jest bardzo obszerny i z pewnością wymaga rozłożenia na czynniki pierwsze. Dlatego dzisiaj skupimy się na funkcjonalności oraz budowie śrutowni wirnikowej przelotowej.Dowiecie się z czego złożona jest śrutownica automatyczna. I dlaczego jest jedną z najpopularniejszych tego typu urządzeń obok śrutowni wirnikowej stołowej.

Maszyna do śrutowania XXI wieku

Tytuł chyba najlepiej oddaje charakterystykę, jaką można podpiąć pod tak specjalistyczne urządzenie jakim jest maszyna do śrutowania.Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że współczesny przemysł wymaga obecnie maszyn nie tylko trwałych, ale także nowoczesnych. Niebagatelne znaczenie w cenie produktu końcowego ma przecież optymalizacja pracy na produkcji. Dlatego maszyna do śrutowania musi tą optymalizację niejako gwarantować.

Niepodważalną zaletą śrutownicjest przede wszystkim możliwość ich konfiguracji. I to jeszcze na etapie procesu produkcji. Ale to nie wszystko. Okazuje się bowiem, że nawet po zakupie gotowego egzemplarza można przeprowadzać w nim pewne modernizacje. Oczywiście odbywa się to w ramach obsługi posprzedażowej i musi być wykonywane przez certyfikowany serwis producenta. Wszelkie samodzielne modyfikacje śrutownicsą równoznaczne z utratą gwarancji. A trzeba pamiętać, że koszty naprawy poza gwarancją mogą być bardzo duże.

Pod indywidualne wymagania Klienta

Napisaliśmy przed chwilą o możliwości konfiguracji. Ale co konkretnie temu podlega w obrębie urządzenia do śrutowania? W pierwszej kolejności należałoby zapewne wymienić ilość oraz moc turbin. Spoglądając na chwilę w specyfikację techniczną łatwo dostrzec, że turbina maszyny do śrutowania może dysponować mocą w zakresie 7,5 do 11 kW. To całkiem spora rozpiętość. Kolejnym elementem śrutownicy wirnikowej przelotowej,który możemy konfigurować jest rozmiar okna roboczego. Oprócz tego konfiguracji śrutownicpodlegają takie elementy jak wyłożenie wnętrza kabiny oraz szczotki omiatające. Inaczej nazywane są one odmuchami. Co ciekawe maszyna do śrutowania może posiadać również pełną regulację długości podajnika. Oczywiście w przypadku śrutownicy wirnikowej przelotowej, gdzie taki podajnik występuje.

Budowa śrutownicy

Słów kilka należy z całą pewnością poświęcić budowie śrutownicy. Jako pierwszy, i jeden z ważniejszych elementów, należy wymienić komorę śrutowniczą. Urządzenie do śrutowania posiada również koła rzutowe. Ich dobór wydaje się mieć bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o wydajność pracy całej maszyny. Co ciekawe koła rzutowe rozmieszczane są w miarę równomiernie na różnych odcinkach komory śrutowniczej. Dzięki temu śrutownia może pracować wydajnie.

Wracając na chwilę do tematu komory śrutowniczej należy zauważyć, że może być ona także wyłożona specjalną warstwą manganu. Zapewnia on dodatkowe wzmocnienie a tym samym i zwiększa żywotność całej maszyny. Śrutownice to dosyć duży wydatek dlatego też ich żywotność musi być maksymalnie wysoka.

Śrutownice w liczbach

Wybierając maszynę do śrutowaniazawsze należy zwracać uwagę na jej parametry techniczne. O mocy turbiny wspomnieliśmy już wcześniej. Warto także nadmienić, że regulacji podlega ilość kół rzutowych w maszynie. Może się ona wahać między 4 a 8. Rozmiary całkowite urządzenia także mogą różnić się w zależności od zainstalowanych podzespołów oraz ich konfiguracji.

Powyższe jasno pokazuje, że śrutownia wirnikowa przelotowa to urządzenie, które podlega, ale i wymaga, indywidualnej konfiguracji. Wszystko po to, aby spełnić wymagania zakładów przemysłowych wdrażających tego typu rozwiązania w swojej pracy.

Zapewne pojęcie śrutownianie jest nikomu z nas zupełnie obce. Niemniej jednak temat jest bardzo obszerny i z pewnością wymaga rozłożenia na czynniki pierwsze. Dlatego dzisiaj skupimy się na funkcjonalności oraz budowie śrutowni wirnikowej przelotowej.Dowiecie się z czego złożona jest śrutownica automatyczna. I dlaczego jest jedną z najpopularniejszych tego typu urządzeń obok śrutowni wirnikowej stołowej. Maszyna…

Zapewne pojęcie śrutownianie jest nikomu z nas zupełnie obce. Niemniej jednak temat jest bardzo obszerny i z pewnością wymaga rozłożenia na czynniki pierwsze. Dlatego dzisiaj skupimy się na funkcjonalności oraz budowie śrutowni wirnikowej przelotowej.Dowiecie się z czego złożona jest śrutownica automatyczna. I dlaczego jest jedną z najpopularniejszych tego typu urządzeń obok śrutowni wirnikowej stołowej. Maszyna…