Rolety bezinwazyjne – co to takiego?  

Od kiedy kilkanaście lat temu rolety weszły na rynek, stały się bardzo popularnym rozwiązaniem. Zarówno te stosowane wewnątrz domu, jak i te, których używamy na zewnątrz, stały się codziennym widokiem na większości ulic. Jednak często montowanie rolet wiąże się z pewnymi uszkodzeniami ramy okiennej, czy nawet tynku i ściany, co zniechęca wiele osób. Stąd też, widząc tę potrzebę niektórzy producenci zdecydowali się wprowadzić do swojej oferty rolety bezinwazyjne, czyli takie, które nie narobią wymienionych wyżej szkód. To rolety solarne, które nie wymagają doprowadzania żadnych kabli ani remontu. Być może jednak zastanawiasz się jak to możliwe – zamontować rolety tak, aby nie ingerowały one w powierzchnię ramy okiennej, czy ściany. Czy takie rolety naprawdę będą praktyczne i bezpieczne? I jak wygląda ich montaż? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć właśnie w tym artykule. Zacznijmy od tego jak montuje się tego typu rolety zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

Rolety zewnętrzne bezinwazyjne i bezpieczne

Zastosowanie rolet bezinwazyjnych oszczędza nam naprawdę wielu problemów. O ile w przypadku rolet wewnętrznych zazwyczaj udaje się zamontować rolety inwazyjne bez większych problemów, o tyle w przypadku rolet zewnętrznych jest to bardziej skomplikowane ze względu na ich gabaryty. Właśnie dlatego warto zdecydować się na zastosowanie wspomnianych już rolet solarnych, szczególnie w miejscach, gdzie roleta taka będzie zajmować dużą powierzchnię, na przykład na całych przeszklonych ścianach, gdzie doprowadzenie kabli wiąże się z poważnym remontem i kuciem ścian. Montaż rolet solarnych jest bardzo prosty i poradzi sobie z nim w zasadzie każdy, nawet największy laik, który nigdy wcześniej nie miał z nimi do czynienia. Dzięki temu, że nie wymaga on doprowadzania żadnych kabli , nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu i możemy poradzić sobie sami, a sam montaż zajmie nam nie dłużej niż kilka, czy kilkanaście minut w przypadku rolet o niewielkiej powierzchni, kilkudziesięciu minut do godziny przy nieco większych rozmiarami roletach. Jeśli już o wielkości mowa, bardzo łatwo znaleźć na rynku firmy oferujące rolety solarne na wymiar, więc nie będzie problemem dopasowanie rolety do okna, na którym chcemy ją umieścić. Jeśli chodzi o rolety wewnętrzne, ich montaż polega zazwyczaj na umieszczeniu ich na specjalnych haczykach przymocowanych do ramy okiennej lub po prostu na przyklejeniu całej rolety do górnej części ramy. Dzięki temu demontaż jest również bardzo łatwy i nie przysporzy nam problemów. Jeśli zaś mowa o roletach zewnętrznych ich montaż polega zazwyczaj na przykręceniu prowadnic do ramy okna lub elewacji niewielkimi kołkami.

Roleta zewnętrzna bezinwazyjna – czy na pewno bezpieczna?

O ile w przypadku rolet wewnętrznych montowanie bezinwazyjne nie budzi żadnych wątpliwości i cieszy się sporym zainteresowaniem, o tyle w przypadku rolet zewnętrznych sprawa nie jest już tak jednoznaczna i budzi wiele wątpliwości. Wiele osób zastanawia się czy jeśli montaż i demontaż takich rolet jest tak prosty, czy nie będzie to ułatwieniem dla potencjalnych włamywaczy, czy złodziei, żeby obejść to zabezpieczenie. Rolety zewnętrzne solarne są montowane do ramy okna za pomocą prowadnic. Ukryte w nich otwory i wkręty niewątpliwie są utrudnieniem dla włamywacza. Jeszcze trudniej zdemontować rolety zewnętrzne podtynkowe. Dlatego rozsądny wydaje się wniosek, że ten sposób montażu nie ujmuje roletom bezinwazyjnym ich bezpieczeństwa, a jedynie oszczędza czasu, środków, a co ważniejsza pozostawia ściany w stanie nienaruszonym.

Od kiedy kilkanaście lat temu rolety weszły na rynek, stały się bardzo popularnym rozwiązaniem. Zarówno te stosowane wewnątrz domu, jak i te, których używamy na zewnątrz, stały się codziennym widokiem na większości ulic. Jednak często montowanie rolet wiąże się z pewnymi uszkodzeniami ramy okiennej, czy nawet tynku i ściany, co zniechęca wiele osób. Stąd też,…

Od kiedy kilkanaście lat temu rolety weszły na rynek, stały się bardzo popularnym rozwiązaniem. Zarówno te stosowane wewnątrz domu, jak i te, których używamy na zewnątrz, stały się codziennym widokiem na większości ulic. Jednak często montowanie rolet wiąże się z pewnymi uszkodzeniami ramy okiennej, czy nawet tynku i ściany, co zniechęca wiele osób. Stąd też,…