Hotelowy zamek elektroniczny

Chyba każdemu z nas zdarzało się czasem, a przynajmniej raz w życiu nocować w hotelu. Związane jest to często z wakacjami, wyjazdami służbowymi, czy delegacjami. Wiemy więc jakie uciążliwe jest w takich sytuacjach pilnowanie, aby nie zgubić klucza do pokoju. Dlatego też wiele hoteli, szczególnie tych o wyższym standardzie, decyduje się na zamontowanie w pokojach produktu jakim jest zamek elektroniczny. Czym jest taki zamek? Otóż to nic innego jak zamek na kartę, której trzeba użyć w celu otwarcia drzwi. Jest to rozwiązanie bardziej nowoczesne, a zarazem bardziej praktyczne, stąd też znajdziemy je w wielu szanujących się hotelach, które chcą pozostawić dobre wrażenie w pamięci swoich gości.

Skąd wzięła się potrzeba takich zamków do drzwi wejściowych?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Często można usłyszeć, że klucz był niepraktycznym i uciążliwym rozwiązaniem. Wraz z takim kluczem otrzymywaliśmy zazwyczaj sporych rozmiarów brelok, przez co klucz było trudno schować – nie mieścił się do kieszeni, a przecież nie zawsze mamy ze sobą torbę, do której można go było włożyć. Inną sprawą jest fakt, że klucze często ginęły gościom hotelowym (być może właśnie przez ich wielkość i niepraktyczność), co przysparzało wielu kłopotów. Oczywiście, większość hoteli była zaopatrzona w dodatkowy klucz do każdego pokoju, jednak osoba, która taki klucz zgubiła musiała pokryć jego koszty, które nie zawsze były takie niskie. Budziło to niezadowolenie klientów, którzy już do takiego hotelu często nie wracali. Wszystko to stało się bodźcem do opracowania nowego rozwiązania i tak właśnie pojawił się zamek elektroniczny do drzwi znany nam doskonale po dzień dzisiejszy. Nie ma z nim takich problemów jak z zamkiem na klucz, gdyż kartę, która służy do jego otwarcia możemy spokojnie schować do portfela, czy nawet do kieszeni i będzie tam bezpieczna, a zarazem nie będzie niewygodna. W związku z tym ciężko też będzie nam taką kartę zgubić. Właśnie dlatego zastosowanie zamka elektronicznego jest naprawdę dobrym pomysłem, który coraz częściej znajduje zastosowanie w hotelach.

Zamek elektroniczny, czy zamek na kod?

Zamek elektroniczny ma wiele swoich plusów, jednak czasem potrzeba czegoś więcej. Czasem właściciele hotelowi zastanawiali się jak jeszcze lepiej zabezpieczyć dostęp do pokojów. Stąd też czasami stosuje się rozwiązanie, które wydaje się bardziej bezpieczniejsze, a mianowicie zamek a kod. Czasem idzie się jeszcze krok dalej i montuje się zamek elektroniczny na kod, który ma zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa. Oczywiście to jaki zamek się zastosuje zależy od hotelu, jego wielkości, a także jakości. W tańszych hotelach może to być rozwiązanie nieopłacalne, a nawet mało praktyczne, jednak w tych w najwyższej półki cenowej może okazać się strzałem w dziesiątkę. Szczególnie obecnie, w niezbyt bezpiecznych czasach, w jakich żyjemy, cenimy sobie poczucie bezpieczeństwa i spokoju, więc zastosowanie zamka elektronicznego być może z kodem na pewno spotka się z uznaniem potencjalnych klientów hotelu, w którym zostało ono zastosowane.

Chyba każdemu z nas zdarzało się czasem, a przynajmniej raz w życiu nocować w hotelu. Związane jest to często z wakacjami, wyjazdami służbowymi, czy delegacjami. Wiemy więc jakie uciążliwe jest w takich sytuacjach pilnowanie, aby nie zgubić klucza do pokoju. Dlatego też wiele hoteli, szczególnie tych o wyższym standardzie, decyduje się na zamontowanie w pokojach…

Chyba każdemu z nas zdarzało się czasem, a przynajmniej raz w życiu nocować w hotelu. Związane jest to często z wakacjami, wyjazdami służbowymi, czy delegacjami. Wiemy więc jakie uciążliwe jest w takich sytuacjach pilnowanie, aby nie zgubić klucza do pokoju. Dlatego też wiele hoteli, szczególnie tych o wyższym standardzie, decyduje się na zamontowanie w pokojach…