Czy cukier szkodzi?

Najważniejszym paliwem dla naszego organizmu jest glukoza, bez niej ani komórki nerwowe, ani krwinki czerwone nie przetrwają. Choć cukier jest nam potrzebny, to nie oznacza to, że możemy przyjmować go w nieograniczonych ilościach. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nasz organizm ma możliwość metabolizowania innych związków chemicznych na glukozę, tak więc nie trzeba przyjmować tak dużo cukrów, jak się wydaje. Po drugie glukoza to puste kalorie, które bardzo szybko odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej.

Nadmiar cukru to duży problem nie tylko ze względu na nadwagę, ale również większe ryzyko zachorowania na cukrzycę, choroby sercowo-naczyniowe, raka. Nadmiar cukru w organizmie negatywnie wpływa również na nasze zdrowie psychiczne, stajemy się nadpobudliwi, rozdrażnieni, co więcej jest większe ryzyko pojawienia się depresji.

Czym zastąpić słodkie napoje?

Słodkie napoje można kupić praktycznie w każdym sklepie spożywczym. Szacuje się, że wypicie jednego słodkiego napoju jest równoznaczne ze zjedzeniem 5 łyżeczek cukru. Nie są dobrym sposobem na ugaszenie pragnienia, co więcej negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Czym je zastąpić? Zdrowe napoje typu Soti natural,  pomogą nieco urozmaicić dietę, mogą okazać się doskonałym zamiennikiem napojów słodzonych. Jeżeli lubisz zieloną herbatę, to naturalne napoje Soti na pewno przypadną Ci do gustu. Mają naturalny skład, nie zawierają cukru, słodzików – to połączenie wody i zielonej herbaty gyokuro, uznawanej za jedną z najszlachetniejszych herbat japońskich. Napoje Soti nie tylko gaszą pragnienie, ale posiadają takie same właściwości zdrowotne, jak herbaty parzone w tradycyjny sposób. Takie naturalne napoje można zabrać ze sobą do pracy czy na siłownię, są wygodne i smaczne, co więcej dodają energii, poprawiają koncentrację, pamięć. Zawierają dużo witaminy i składników odżywczych zwiększających odporność. To dobra propozycja dla osób, które najzwyczajniej w świecie nie mają czasu na parzenie herbaty, jednak chciałby skorzystać z jej właściwości prozdrowotnych.

Zielona herbata to jeden z najzdrowszych napojów na świecie, dlatego bez wątpienia warto włączyć go do swojej diety. Oczywiście dużo zależy od odmiany, jaką wybierzemy. Herbata powinna pochodzić ze sprawdzonego źródła, musi być aromatyczna i świeża. Ważny jest także sposób parzenia liści. Niektóre rodzaje herbat parzy się w 65 stopniach przez 1,5 minuty, inne w 80 stopniach przez 3 minuty lub dłużej. Warto sprawdzić informacje na temat posiadanej herbaty, aby móc cieszyć się z dobroczynnych substancji zawartych w naparze. Optymalną ilością zielonej herbaty, jaką zaleca się pić codziennie, są trzy filiżanki. Nie należy przesadzać z ilością spożywanego napoju, gdyż może powodować ospałość, rozdrażnienie i nadmierne pobudzenie, w skrajnych przypadkach może doprowadzić do pojawienia się anemii.

Cukier przyjmowany w nadmiarze szkodzi, dlatego warto ograniczyć przyjmowanie napojów słodzonych oraz słodyczy. Warto czerpać z natury, dzięki temu możemy zachować zdrowie, urodę i dobre samopoczucie na dłużej.

Najważniejszym paliwem dla naszego organizmu jest glukoza, bez niej ani komórki nerwowe, ani krwinki czerwone nie przetrwają. Choć cukier jest nam potrzebny, to nie oznacza to, że możemy przyjmować go w nieograniczonych ilościach. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nasz organizm ma możliwość metabolizowania innych związków chemicznych na glukozę, tak więc nie trzeba przyjmować…

Najważniejszym paliwem dla naszego organizmu jest glukoza, bez niej ani komórki nerwowe, ani krwinki czerwone nie przetrwają. Choć cukier jest nam potrzebny, to nie oznacza to, że możemy przyjmować go w nieograniczonych ilościach. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nasz organizm ma możliwość metabolizowania innych związków chemicznych na glukozę, tak więc nie trzeba przyjmować…