Staże

26-2.08

'14

26 lipca - 2 sierpnia 2014 - Letnia Szkoła Aikido Birankai Europa.

IMG_5951.jpg IMG_5949.jpg IMG_5944.jpg IMG_5937.jpg IMG_5933.jpg IMG_5926.jpg IMG_5922.jpg IMG_5919.jpg

O nas

Wrocławski Klub Aikido jest jednym z kilku działających we Wrocławiu. Zajęcia prowadzone są w zabytkowej sali, która nadaje specyficznej atmosfery odbywającym się w niej zajęciom. Treningi dla wszystkich, różne poziomy zaawansowania, obejmują techniki bez broni, ćwiczenia z jo (kijem), ken (mieczem) oraz tanto (nożem). Dla zaawansowanych także fukuro-shinai (miecz kendo)


 

Nasz klub należy do rodziny Sen Nen Sugi Aiki Dojo, grupy wrocławskich dojo utworzonych przez instruktorów, którzy ćwiczyli w pierwszym dojo Aikido, jakie powstało we Wrocławiu. Sen Nen Sugi jest członkiem międzynarodowej federacji aikido Birankai International, założonej przez sensei T. Kazuo Chiba, Shihan 8. dan. Wszystkie dojo rodziny Sen Nen Sugi pozostają w bliskim kontakcie i wspierają się nawzajem organizując coroczne letnie szkoły, seminaria i staże.  

Bezpośrednim nauczycielem naszych dojo jest Sensei Daniel Brunner, Shihan (6. dan). Założycielem klubu jest Zbigniew Dudzic, główny instruktor, 3. dan, Fukushidoin Birankai Polska.  

Sensei Zbyszek wiecznie się uśmiecha, dlatego atmosfera zajęć jest bardzo przyjemna i sprzyja pełnemu relaksowi. Ilość treningów i czas trwania sprawiają, że wszystkie techniki są dokładnie ćwiczone i powtarzane wiele razy.

Czym jest Akido?

Aikido to japońska sztuka walki stworzona przez mistrza Morihei Ueshiba (1883-1969). Aikido jest zaliczane do najbardziej wyrafinowanych systemów samoobrony. Opiera się na wielu technikach zaczerpniętych z innych sztuk, jednak jest nastawione głównie na obronę przed bezpośrednim atakiem i rozbrojenie przeciwnika. Podstawą jest wykorzystanie energii napastnika i skierowanie jej przeciwko niemu. Aikido jest sztuką walki, którą mogą trenować zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. Regularne treningi Aikido poprawiają sprawność fizyczną i pozytywnie wpływają na ogólne samopoczucie. Trening polega na współpracy i obserwacji. Nie występuje tu pojęcie współzawodnictwa. W Aikido nie ma turniejów, walk i innych form rywalizacji. 


Więcej >>>
 
 

Zanim zaczniesz trening:


– Na pierwsze zajęcia zabierz wygodny strój zakrywający ręce i nogi (chodzi o uniknięcie obtarcia łokci i kolan) oraz klapki do przejścia z szatni na matę. Niezbędny jest też dobry nastrój :).
– Zapoznaj się z planem zajęć, a zasady obowiązujące podczas treningu poznasz obserwując innych uczestników. Jeśli masz jakieś pytania, każdy chętnie Ci na nie odpowie przed lub po treningu. 

 
Więcej >>>

Treningi dla dzieci


Wiele osób pyta, czy to bezpieczne, aby dzieci ćwiczyły Aikido – oczywiście, dla dzieci mamy specjalnie przygotowane zajęcia. Dbamy o to aby nasze pociechy były sprawne fizycznie i prawidłowo się rozwijały. Na zajęciach dla dzieci prowadzone są ćwiczenia ogólnorozwojowe, podnoszące elastyczność ciała, poczucie równowagi, zwinność, koordynację i odporność. Nasze zajęcia to również świetna okazja do wyładowania ogromnej energii jaką dzieci dysponują. W miarę opanowywania kolejnych ćwiczeń wprowadzamy podstawowe elementy i techniki Aikido, takie jak przewroty, pady, podstawowe kroki i ruchy. Dzięki temu dzieci są mniej narażone na kontuzje, do jakich może dojść w normalnym codziennym życiu. 

 
Więcej >>>
 

 

Treningi dla dorosłych

Na treningi zapraszamy zarówno kobiety jak i mężczyzn w każdym wieku. Aikido ćwiczą nie tylko dzieci i młodzież. Najwięcej wśród nas jest osób dorosłych, ćwiczą także osoby na emeryturze. Regularne ćwiczenie Aikido sprawia, że czujemy się lepiej, zdrowiej i sprawniej. Trening, poza wysiłkiem fizycznym powoduje, że odrywamy się od spraw codziennych. Poprawia sprawność i dodaje energii, a przede wszystkim poprawia nastrój. Proponujemy kilka różnych technik walki i obrony – walka wręcz, czyli bez użycia żadnej broni, JO – kij, Bokken – drewniany miecz. Brak doświadczenia nie jest żadną przeszkodą. Zawsze znajdzie się osoba doświadczona, która pomoże początkującym opanować podstawowe techniki. Już po kilku treningach każdy jest w stanie ćwiczyć samodzielnie. 

 
Więcej >>>